شكار و ماهيگيري


+ آنفولانزای مرغی (قسمت دوم)

با سلام خدمت دوستان عزيز

چند روز پيش به محيط زيست كل استان گيلان زنگ زدم و سراق پروانه رو گرفتم گفتن 2 شنبه قطعيه منم دوشنبه رفتم ديدم مسئول اونجا ميگه كه امسال اصلا امكان داره پروانه شكار ندن مازندران كه قطعي شده آيا ندادن پروانه شكار تنها راه حله اون در شمال كه اكثر كساني كه پروانه ميگيرن به دليل اينكه گير هايي كه بهشون ميدن رو كم كنند حتي در صورت نداشتن پروانه نيز اقدام به شكار ميكنند يك نوع از شكار به دورور doroor معروفه كه در هنگام غروب خورشيد انجام ميشه از اونجايي كه شما اطلاع داريد اكثر مناطق گيلان زمينهاي شاليزار ميباشد و محيط زيست كنترلي بر روي آن ندارد . اكثر پرندگان مهاجر روز ها را در تالابها به دنبال غذا ميگردند ودر موقع غروب خورشيد به شاليزار ها مي آيند تا شب را در شاليزارها بگذرانند و در نتيجه شكارچيان مي توانند بدون هيچ نظارتي به شكار آنها بپردازند حالا اين جدا از افرادي هستند كه در موقع شب باب دام يا وسايل ديگر اقدام به شكار رنده پرندگان از جمله خوتكا اردك سر سبز غاز نوك شمشيري و ......... ميكنند من خودم به شخصه در سال گذشته شاهد بودم كه در شهر جمعه بازار انواع اقصام پرندگان زيبا به فروش ميرصيد كه اين هم از خير تلاش هاي شايان محيط زيست ميباشد حال چطور با اين سيل انوه شكار غير قانوني كه خارج از كنترل محيط زيست ميباشد ميشود با خطر آنفولانزاي مرغي مبارزه كرد باز هم ميپرسم آيا ندادن پروانه شكار تنها راه مي باشد؟

من قسمتي از مقالات خبر گزاري هاي مختلف را در زير جمع كردم اميد وارم مورد استفاده شما قرار بگيرد :

مسوول روابط عمومي اداره كل محيط زيست گلستان گفت: بايد از هرگونه تردد و شكار در زيستگاههاي تالابي و محل زيست پرندگان مهاجر بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري "آنفلوانزاي طيور" خودداري شود.

"علي بياني" افزود: اين امر همچنين به جهت آلوده نشدن و احتمال بيماري، مرگ و مير در طيور اهلي و وحشي و نيز انسان بطور جدي توصيه مي‌شود.

استان گلستان يكي از كانون‌هاي پرورش طيور در كشور است و به همين دليل احتمال شيوع بيماري آنفلوانزاي مرغي در آن وجود دارد.

همچنين با توجه به وجود تالاب‌هاي بين‌المللي نظير "آلاگل"، "آلماگل" و شبه جزيره "ميانكاله" در استان كه زيستگاه و در مسير مهاجرت پرندگان مهاجر آبزي از مسير كوههاي آرال روسيه و قزاقستان قرار دارد، بروز اين بيماري ممكن است.

وي تصريح كرد: درصورت مشاهده هرگونه آثار و علائم‌نظير بي‌حالي شديد افت تغذيه، سياه شدن و خونريزي در ساق پاها در پرندگان و طيور، اين موضوع به نزديكترين اداره محيط زيست يا دامپزشكي اطلاع داده شود.

وي گفت: چاپ بروشور مربوط به بيماري آنفلوانزاي حاد طيور و ارسال به واحدهاي تابعه، تهيه اطلاعيه براي شكارچيان و فروشگاههاي وسايل اسلحه شكاري و مهمات و مكاتبه با سازمان محيط زيست كشور مبني بر عدم صدور مجوز پروانه شكار تا رفع نگراني كامل از مهمترين اقدامات اين اداره كل است.

به گفته وي برگزاري جلسات داخلي و اقدامات پيشگيرانه در زمينه بيماري ، اعزام كارشناسان و متخصصين به مناطق تالابي و دريايي براي اطلاع‌رساني آموزش و آگاهي از وضعيت پرندگان از ديگر اين اقدامات است.

براساس آمار اوليه، بيماري آنفلوانزاي طيور تاكنون 120 هزار قطعه پرنده را در روسيه و 9 هزار قطعه پرنده را در قزاقستان تلف و معدوم كرده است.

ين بيماري علاوه بر تلف كردن پرندگان قابليت انتقال به انسان را داشته و موجب مرگ نيز مي‌شود.

تاريخ: 20/شهريور/1384
عنوان: يك مسوول محيط زيست گلستان نسبت به‌شكار در زيستگاههاي تالابي هشدار داد

منبع: خبرگزاري جمهوري اسلامی

جكي چان: من از آنفولانزاي مرغي نمي ترسم

جام جم:جكي چان ، ستاره فيلم هاي اكشن و رزمي گفت از سفر به كشورهاي مبتلا به آنفولانزاي مرغي هراسي ندارد و قصد دارد به زودي يك سفر دوره اي را به اين كشورها آغازكند.

www.persiantools.com

نماينده‌ي مردم كرمانشاه در خانه‌ي ملت، گفت: جلوگيري از شيوع بيماري آنفولانزاي مرغي در ايران نياز به همكاري و دقت مردم و مسوولان با يكديگر دارد

وي افزود: احتمال آلوده بودن اين پرنده‌ها زياد است و وقتي اينها وارد باتلاق‌ها يا مزارع و مراتع مي‌شوند مشكلاتي را براي مرغداري‌هاي محلي و صنعتي به وجود مي‌آورند. لذا در اين زمينه اقدامات و كارهايي براي پيشگيري از آلودگي اين ويروس و شيوع در داخل كشور انجام شده است.

اميني ادامه داد: از جمله اين كه تقريبا قرنطينه كردن اطراف مرغداري به شعاع چند متر مورد توجه قرار گرفته و در اين زمينه آموزش‌هايي به مرغداري‌ها داده شده است و مسوولان بهداشت كشور، صاحبان اين بخش‌ها را توجيه كرده‌اند كه آنها سعي كنند از ورود پرنده‌هاي مهاجر و نشستن آنها در اطراف مرغداري‌ها جلوگيري كنند.

اميني با بيان اين كه برخي از پرندگان مهاجر كه ممكن است آلوده به اين بيماري باشند به كشور ما مهاجرت مي‌كنند و نمي‌توان جلوي آنها را گرفت، گفت: آنفولانزاي مرغي بيشتر از طريق پرندگاني كه وارد كشورها مي‌شوند، شيوع پيدا مي‌كند. البته اين بيماري قابل انتقال به دام‌هايي مثل گاو و گوسفند نيست، ولي بعضا لازم است كه به دليل برخي بيماري‌ها دام‌هاي خود را قرنطينه كنيم، البته در بعضي مواقع برخي پرندگان در زماني كه مهاجرت مي‌كنند ممكن است در محلي كه محل دام‌هاي ديگر است به نوعي بيماري را به آن نيز انتقال دهند كه اين مورد نادر است.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاكيد بر ضرورت قرنطينه كردن حيوانات، افزود: با همكاري مردم و مسوولان مي‌توان جلو مشكلاتي از اين قبيل را همانند مهار وبا كه اخبار خوبي از كنترل آن به ما رسيده را گرفت

www.isna.ir

رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني گلستان گفت

دكتر سمناني با اشاره به فقدان تشخيص اين بيماري در مراحل اوليه خاطر نشان كرد: با توجه به يكسان بودن علايم اين بيماري با سرما خوردگي، تشخيص آنفولانزاي مرغي در مراحل اوليه غير ممكن است.

وي ادامه داد: از آنجا كه عامل انتقال اين بيماري پرندگان وحشي و مهاجر هستند كنترل اين بيماري امكان پذير نيست

www.snn.ir

نویسنده : مهدی رخ ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ; جمعه ۱ مهر ،۱۳۸٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+  

شروع فصل شكار احتما ل آغاز يك فاجعه

آنفولانزاي مرغي كه از آسياي جنوب شرقي به سيبري روسيه رسيده است، به تدريج به سمت خاورميانه و اروپا پيش مي‌رود و حتي اين احتمال وجود دارد كه يك فاجعه انساني را در جهان به راه بيندازد.

به گزارش فارس، يكي از كارشناسان بهداشتي روسيه هشدار داده است كه با فرارسيدن فصل سرما، آنفولانزاي مرغي از سيبري روسيه به سمت مناطق كشاورزي جنوب روسيه و از آنجا به سمت خاورميانه و كشورهاي مديترانه‌اي گسترش پيدا مي‌كند.

«گنادي انيشچنكو» در گزارشي به وزارت بهداشت روسيه نوشته است: با تجزيه و تحليل مسير مهاجرت پرندگان وحشي مشخص گرديده كه ممكن است ويروس آنفولانزاي مرغي در فصل پاييز از سيبري غربي به درياي خزر و درياي سياه انتقال يابد.


وي در اين گزارش افزوده است: پرندگان مهاجر ممكن است اين ويروس را به كشورهاي همسايه روسيه يعني ايران، عراق، آذربايجان، گرجستان، اوكراين و كشورهاي مديترانه‌اي انتقال دهند و اين بدان علت است كه پروندگان وحشي در فصل پاييز از سيبري به اين مناطق مهاجرت مي‌كنند.

 
بنا بر اين گزارش در چند روز گذاشته، اولين مورد از آنفولانزاي مرغي در منطقه «چليابينك» سيبري، نزديك كوه‌هاي اورال، مشاهده شده و اين امر، نگراني‌ها در مورد انتشار ويروس آنفولانزاي مرغي به داخل اروپا را افزايش داده است.
كوه‌هاي اورال، جداكننده آسيا و اروپا از يكديگر مي‌باشند.

آنفولانزاي مرغي نوع
H5N1
، تاكنون موجب مرگ ده‌ها ميليون پرنده در آسياي جنوب شرقي شده است و همچنين 112 نفر در تايلند، ويتنام، كامبوج و اندونزي به اين ويروس مبتلا شده‌اند كه از اين تعداد، 57 نفر به كام مرگ كشيده‌ شده‌اند.
تاكنون در روسيه هيچ فردي به اين ويروس مبتلا نشده است.

بنا بر اين گزارش، آنچه دانشمندان را نگران كرده است آن است كه ويروس آنفولانزاي مرغي جهش پيدا كرده و بتواند به آساني از فردي به فرد ديگر منتقل شود. در اين صورت بيم آن مي‌رود وضعيتي شبيه سال‌هاي 1918 تا 1919 پديد آيد كه در طي آن 20 تا 40 ميليون نفر در اثر آنفولانزاي اسپانيايي جان خود را از دست دادند

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برگرفته از:              www.irteb.com http://

 

نویسنده : مهدی رخ ; ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٢ شهریور ،۱۳۸٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شکار تمساح

با سلام خدمت تمام دوستان عزيز که با فوحش های آبدارشون من رو مورد عنايت قرار دادن راست ميگن که حقيقت هميشه خريدار داره ...

يه شوخی

در اولين فرصت عکس خرخره ام رو ميزارم تا مخافا دانلود کنند وبعد از پيرينت کردن بجون وحرس نخورن

در جواب دوستان قبل از هرچيز عموی عزير : عموجان همونطور که بهت گفتم من نصيحتت رو آويزه گوشم قرار دادم شما مگه پيش من بوديد و ديديد که من تمام کبوتر ها رو قتل وعام کردم ؟ از کجا معلوم که من تمام کبوتر هايی که پشت مگسک قرار ميدم رو بهشون شليک ميکنم مطمئن باشید اگه من بخوام تمام اين کبوتر ها رو ميزنم به نظر شما اين چه معنی داره ؟ وراستی يه چيز ديگه اون گربه رو من به سمتش شليگ نکردم فقط پشت مگسک گذاشتمش بايد اون گربه خونگی ماست ومن خيلی دوسش دارم ببخشيد راستی عموجون نفرينات اثر کرد.

دونظر

حميد:به تجربه ثابت شده آدمهائی که می تونن به راحتی حيوانات رو بکشن از آدم کشی هم ابائی ندارن و بيشتر قاتل ها ثابت شده که در کودکی و جوانی به آزار و کشتار حيوانات مشغول بوده اند. خاک برسر تو و امثال تو

ژيلا: سلام از طريق وبلاگ گربه ايرانی با شما آشنا شدم.برام خيلی عجيبه که بارون شما رو به وجد مياره! مگه شما احساس هم دارين؟ !! اصلا فکر نميکردم يک قاتل هم اينقدر روح لطيفی داشته باشه!!!! برای اين اعمال وحشی گرانه خودتون وبلاگ هم درست کرديد؟؟! واقعا که مسخرست.فقط يک چيز ميتونم بگم: از کسانی که عقده های زندگی خودشون رو با آزار و اذيت موجودات زنده خالی ميکنن تنفر دارم.....واقعا برات متاسفم مطمئن باش يه روز قاتل بزرگی خواهد شد!!!!

يکی نيست به اين آدم ها بگه که شکار با آزار واذيت حيوانات فرق ميکنه

بابا من به اون گربه شليک نکردم

من يه جا خوندم تمام شکارچی ها دوست دارن خالی ببندن

شکارتمساح :

در يكي از روزهاي بهار در خانه به صدا در آمد، پستچي پشت در بود ، بعد از امضا كردن ، پاكتي رو به من داد كه از طرف يكي از دوستان پدرم ، در آفريقاي جنوبي ، براي پدرم فرستاده بود من لحظه شماري ميكردم تا پدرم به خانه بياد تا سر پاكت رو باز كنه بلاخره انتظار تمام شد و پدرم به خانه آمد و بعداز باز كردن سر پاكت ما در پوست خود نمي گنجيديم ، يك دعوت نامه براي تمام خانواده . بعد از محيا شدن و تهيه پاس و بيليط راهي سفر شديم .پس  از يك پرواز طولاني به مقصد رسيديم در آنجا آقاي يوسف جلالي ( دوست پدرم) منتظر ما بود . با ماشين شخصي او كه يك لندي بود به سمت استراحتگاه كه حدود 250 كيلومتر با فرودگاه فاصله داشت حركت كرديم. در بين راه با آقاي جلالي راجع به محيط زيست نوع شكار ونوع ماهي ها  وبه خصوص علاقه من به شكار صحبت كرديم ، گفت كسي رو پيدا كني كه اين كاره باشه ميشه باهاش به شكار رفت وقول داد من رو به دوستش آقاي جان كالپاكس كه اصليت كانادايي داشت معرفي كنه. آقاي جان يك پيرمرد حدودا 60 ساله با موهاي سفيد وخيلي سرحال و شخصي بسيار شوخ بود. از زماني كه به اينجا اومده بود به شكار مي پرداخت اونم چه شكاري، شكار تمساح ، از شانس من چند وقت بود كه يك تمساح به اهالي يك دهكده حمله مي كرد و مسئولين محلي به پيش آقاي جان آمده بودند وقرار بود در قبال شكار تمساح اجازه ماهيگيري در درياچه را به او بدهند . من هم با كلي خواهش والتماس آقاي جلالي با او همراه شدم بعد از حدود 120 كيلومتر به روستاي مورد نظر رسيديم . در آنجا آقاي جان با كدخدا وچند نفري كه مورد حمله تمساح قرار گرفته بودند صحبت كرد تا محل دقيق حمله رو شناسايي كند من اول تصور مي كردم كه شكار تمساح بسيار آسان باشد ولي برخلاف تصور من بسيار سخت بود تا حدي كه ما به دنبال تمساح تا 40 كيلومتر طول رودخانه رو طي كرديم ولي فايده اي نداشت تمساح ها بسيار باهوشتر از اين حرفها بودن .در دو روز اول ما حتي موفق به ديدن يك تمساح هم نشديم فقط ردو پاي اونا رو ميشد ديد . با چند نفر از محلي ها اقدام به گذاشتن تله هاي ارتجاعي كرديم كه عامل محرك فنر كاميون بود و طعمه هم ران گاو .

روز سوم باد بسيار مساعد بود وما يك تمساح بزرگ رو دنبال كرديم. آقاي جان هنگامي كه تمساح در جزيره وسط رودخونه در حال آفتاب گرفتن بود از پشت سرش با شنا كردن خودش رو به تخته سنگ پشت تمساح رسوند وبعد از خالي كردن آب ،كه در داخل لوله تفنگ جمع شده بود به سمت تمساح هدف گرفت ، تمساح متوجه شد و حركت كرد تا بره تو آب اما آقاي جان بلافاصله با يه تيراونو سر جاش نشوند بعداز چند لحظه ديدم كه به سختي مي خواد هيكل بزرگش رو به آب برسونه اما من از روي ساحل يه تيربه سرش زدم .

بعدازظهر اون روز يك تمساح كوچك رو با تله گرفتيم . من اول فكر ميكردم كه اين تمساح زنده رو به جاي ديگه اي منتقل مي كنند اما برخلاف تصور من آقاي جان ، تمساح رو كشت واين تمساح رو مثل تمساح قبلي به محلي ها داد تا از پوست وگوشتش استفاده كنند.

 

اينم عکس من با آقای جان ـ نفر سمت راست منم اونموقع خيلی چاق بودم :

عكس جعلي است

برای ديدن عکس اصلی اينجا کليک کنيد

بالا رفتيم ماست بود__ پايين اومديم دوغ بود__قصه ما تقريبا دروغ بود

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

داستان بالا برگرفته از مستند شكار تمساح بود البته با اندكي تغيير؟؟!!!!

 

 

نویسنده : مهدی رخ ; ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۸ شهریور ،۱۳۸٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک